Doğal taş kaplama - Bursa Polat Pazarlama Granit Patlatma taş Cam mozaik Natural stone

Yazdır
PDF

Sarı Traverten

Doğal Taş tarafından yazıldı.

traverten taşı

 

Sarı Traverten taşı Kütahya'da bulunan traverten taş ocaklarımızda çıkartılıp, blok halinde fabrikamıza gönderilmektedir. Traverten taş fabrikamız 7.000 m2 kapalı, 30.000 m2 açık alana sahip olup, Traverten plaka üretimi, fileli ve filesiz değişik ebatlarda patlatma traverten taş üretimi yapılmakta, yurt içi ve yurt dışında piyasaya sevk edilmektedir.

Doğal taş ürünlerinden olan Traverten taş ve patlatma travertenlerin patlatılması sonucu dekoratif ve doğal görünümlü yüzeyler elde edilmektedir. Traverten patlatma doğal taş uygulandığı yüzeylere estetik ve doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Yazdır
PDF

Kayrak taşı nasıl döşenir

Doğal Taş tarafından yazıldı.

Kayrak taşı nasıl döşenir? sorusu son zamanlarda çok sık sorulan sorular arasındadır. Evlerine kayrak taşı döşeme ve kaplama veya aksesuar yapmak isteyenler daha iş başlamadan ‘Kayrak taşı nasıl döşenir ?’ gibi bir soru sorarlar.

Kayrak taşı döşeme ile ilgili bazı bilgiler:

Yazdır
PDF

Doğal Taş

Doğal Taş tarafından yazıldı.

Doğal taş sınıfından olan Doğal Kayrak Taşı, inşaat ve dekorasyon sektöründe kaplama taşı olarak çok tercih edilen bir kaplama ürünüdür.

Özellikle Mimarların bu doğal kayrak taşını tercih etme nedenleri:

 • Doğal taş olması
 • Kayrak taşı siyah ve sarımtrak renkte olması
 • Dekoratif görünümu nedeniyle dekor malzemesi olarak kullanılabilmesi
 • Kayrak taşının sudan, nemden ve diğer dış etkenlerden etkilenmemesi
 • Kayrak taşı büzülme ve eğilme yapmaz
 • Kayrak taşı kaplama yapılan binaların değerinin artması
 • Kayrak taşı Estetik bir görünüme sahiptir
Doğal taş ve Kayrak taşı uygulamalarımız için Tıklayın

 

Yazdır
PDF

Arduvaz Taşı

Doğal Taş tarafından yazıldı.

Arduvaz kelimesi sözlük anlamı, çekiçle vurulduğunda ince levhalara ayrılan doğal taşlar, metamorfik kayaçlardır. Bu özelliği sayesinde genelde çatı kaplama malzemesi olarak kullanılması tercih edilmektedir. Killi toprakların basınç altında mika’ya dönüşmesi ile oluşur. Bu değişim genellikle basıncın az olduğu dağ eteklerinde gerçekleşir.


Arduvaz taşı, Almanya’da 500 yıldır geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak kullanılıyor. Kayrak taşı olarak da bilinen Arduvaz taşının yüzyıllar boyu çatı kaplama malzemesi olarak tercih edilmesinin sebepleri;

 • arduvazın taşının prestijli olması
 • arduvaz taşının uzun ömürlü dayanıklı olması
 • arduvaz taşın kolay uygulanabilir olması
 • Arduvazın solmayan renklere olması
 • Arduvaz taşı ince kesitte işlenebilmeye musait doğal bir taş olması.
 • Arduvazın atık gazlara karşı korunma özelliği mevcutur.
 • Ardvaz taşının su çekme oran %0,6'nın altındadır

Arduvaz taşının kalınlığı 5-10 mm arasında değişiyor ve çivileme yöntemi ile sabitlenebiliyor. Çatılarda kullanılan arduvazın sabitlemesinde kullanılan kanca sistemi, ihtiyaç duyulduğunda aradan bir taşın çıkartılıp değiştirilmesine imkan veriyor. Arduvaz taşı mekanik askı yöntemi ile sabitlenmesi durumunda ise 30x60x10 mm ve 60x60x10 mm ebatlarında taşlar ile açık derz düz cepheler elde edilebiliyor. Açık derz uygulama ile yapılan bu cephelerde, sabitleme elemanlarını gizlemek de mümkün. Delinme esnasında taşta kırılma ve çatlama olmaması sebebiyle uygulaması son derece kolay.

Koyu gri, kırımızı ve yeşil olmak üzere üç doğal rengi mevcut.

Arduvazın fiziksel özelliklerinin yanı sıra kaliteli arduvaz taşı madenlerinin az bulunması, mimarların son yıllarda prestijli projelerinde cephe malzemesi olarak arduvazı tercih etmelerine sebep olmaktadır. Muadillerinden farklı olarak arduvaz taşı ile cephelerde üç boyutlu çalışılabiliyor.

Türkiyede Arduvaz taşı, Polmir Madencilik firması tarafından Kütahya'da bulunan kayrak taşı ocakları nda çıkarılmakta ve istenilen ebatlarda kesilerek iç ve dış piyasaya verilmektedir

Yazdır
PDF

Kayrak Taşı

Doğal Taş tarafından yazıldı.

kayrak taşıKayrak taşı dış cephe duvar kaplama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Kayrak taşı ile kaplama yapılan binalar modern ve şık bir görünüme kavuşuyor, Değerleri artıyor, sağlıklı ve uzun yıllar dayanıklı olan bu doğal taş Türkiye'de bir tek Kütahya'da bulunan doğal kayrak taşı ocaklarında çıkıyor ve kayrak taşı fabrikasında istenilen boyutlara ve ebatlarda keliyor, fileli veya filesiz doğal taş olarak iç ve dış piyasaya sunuluyor.

DOĞAL TAŞ DIŞ CEPHE KAPLAMA ÖRNEKLERİ

KAYRAK TAŞI YER DÖŞEME ÖRNEKLERİ

İÇ MEKANLARA KAYRAK TAŞI

KAYRAK TAŞI OCAKLARI

BURSA MOZAİK DÜNYASI - Polat Pazarlama

Beşevler Küçük Sanayi Sitesi | Mobilyacılar Çarşısı | 63. blok No:16 Nilüfer/Bursa
Tel. 0224 441 85 71 - 72   Fax. 0224 441 85 41   Gsm. 0533 526 14 99
E-mail:  polatpazarlama@gmail.com