Doğal Taş

Doğal Taş

Pazar, 27 Eylül 2020 13:32

Bursa Doğal Taş

Bursa Doğal Taş, Kayrak Taşı, Dış cephe kaplama taşı, zemin döşeme taşları ve benzeri doğal taş arayanlar bizimle iletişime geçiniz. Özel olarak üretiğimiz taşlarımız fileli veya filesiz istediğiniz ebatlarda kesilebilmektedir. Sipariş için bizi arayın veya Bursa Küçük sanayide bulunan Polat Pazarlama mazamızda ürün çeşi,tlerimizi inceleyiniz.

Polat Pazarlama Tel: 0533 526 14 99

Pazar, 14 Ekim 2018 18:13

Dekoratif Tuğla

Polat Pazarlama, Dış cephe kaplama malzemesi olarak doğal el yapımı dekoratif tuğla satış ve uygulamasını yapmaktayız. Deş cephe ve iç cephelerde rahatlıkla kaplanabilir, kolay uygulanabilir ve harika bir görünümü vardır. El yapımı Dekoratif kaplama tuğlaları her renk ve tonlarında mevcuttur. Restorasyon tuğlası olarak da kullanılan tuğlalar hakkında detaylı bilgi için bizi arayın...

Polat Pazarlama Tel: 0533 526 14 99

Pazartesi, 16 Nisan 2018 02:41

Bursa Cam Tuğla

Cam tuğla ışığı geçirebilen ancak net bir görüntü algılanmasına izin vermeyen ve bu nedenle de belli bir ölçüde görsel mahremiyeti sağlayan bir malzeme seçeneğidir.

Dekoratif eleman olarak  kendine has ışıltılı bir görünümü vermesi ve iç mekanlara ilgi çekici  bir estetik ve ferahlık  kazandırması nedeniyle evlerin bir çok mekanında  farklı işlevlerde kullanılabilirler.

Farklı renk ve desenlerde üretildikleri için çok sayıda seçenekleri mevcuttur.

Günümüzde daha ucuz ve daha hafif bir seçenek olarak akrilik malzemesinin üretilen akrilik tuğla ya da akrilik bloklar da cam tuğla ile aynı etkiyi veren bir diğer seçenektir.

Cam tuğla malzemesinin evlerimizdeki farklı kullanım alanlarında kullanabiliriz.

Pazartesi, 16 Nisan 2018 02:36

Cam Tuğla Örnekleri

Cam tuğla ışığı geçirebilen ancak net bir görüntü algılanmasına izin vermeyen ve bu nedenle de belli bir ölçüde görsel mahremiyeti sağlayan bir malzeme seçeneğidir. 
Dekoratif eleman olarak  kendine has ışıltılı bir görünümü vermesi ve iç mekanlara ilgi çekici  bir estetik ve ferahlık  kazandırması nedeniyle evlerin bir çok mekanında  farklı işlevlerde kullanılabilirler. 
Farklı renk ve desenlerde üretildikleri için çok sayıda seçenekleri mevcuttur. 
Günümüzde daha ucuz ve daha hafif bir seçenek olarak akrilik malzemesinin üretilen akrilik tuğla ya da akrilik bloklar da cam tuğla ile aynı etkiyi veren bir diğer seçenektir. 
Cam tuğla malzemesinin evlerimizdeki farklı kullanım alanlarında kullanabiliriz.

Perşembe, 05 Ekim 2017 11:06

El Yapımı Doğal Tuğla

Polat Pazarlama firmamız Şahtaş Tuğla Bursa Bölge Bayii olarak onlarca farklı renk ve desende %100 el yapımı doğal dekoratif tuğla çeşitleriyle yapı sektörüne zengin seçenekler sunmaktadır. Kaplama tuğlaları, taban tuğlaları ve karoları, restorasyon tuğlaları yurt içinde ve yurt dışında büyük beğeni kazanıyor. Şahtaş el yapımı tuğlalarının yüzde 95 ini Amerika, Kanada, İngiltere, Belçika ve Yunanistan’ a ihraç ediyor. Yüksek kalitede üretilen Şahtaş tuğlaları Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Amerika ve Kanada kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz Tel: 0533 526 14 99

Pazar, 26 Mart 2017 10:14

Patlatma Taş Nedir?

Patlatma taş, patlatılmak istenen taşın (mermer, traverten, kayrak vb.) değişik ebatlarda eşit parçalara kesilerek parçaların ortadan patlatılması suretiyle iki parçaya ayrılır. Ortadan ayrılan parça, patlama neticesinde pürüzlü bir yüzeye sahip olup dekoratif bir görünüme sahiptir. Böylece bir yüzeyi düzgün diğer yüzeyi patlatılmış iki dekoratif taş oluşmuş olur.Kırılmanın düzgünlüğüne göre bu iki parçadan her ikisi veya bir tanesi kullanılacak şekilde olabilir.

Bu patlatılmış ürünler bu haliyle palet üstü dekoratif taş olarak satılabileceği gibi dizgi yapılarak montaja hazır halde satılabilir. Bu dizgi ile filelere dizmesi yapılan taşlar aynı veya renk ve ebatta olabilirler. Böylece arzu edilen dekorasyon görseline ulaşılmış olur. Evlerde TV ünitesi arkası dekorasyonu, duvar kaplama, mutfak tezgahı kaplama, banyo veya lavabo gibi ıslak alan yapılarında, bahçe duvarlarında, kamelya veya ocaklık gibi dış mekan kaplamalarında kullanılabilirler.

Bu dizgi şeklinde fileye dizilmiş bu patlatma mermer yapılar, bir birine geçerek birleşebilir haldedir. Bunlar üst üste paketlere dizilmiş olarak gelir. Genelde bir paket 0,55 m² civarındadır. Bunlar paket veya metrekare fiyatı üzerinden satışa sunulur. Aldığınız bu ürünleri uyguladığınız sıva alçı üzerine sırasıyla dizerek duvar kaplama işini kendiniz veya bir kaplama ustası ile yapabilirsiniz.

Günümüzde patlatma taşlar dekorasyon amaçlı bir çok farklı kullanım alanı ile trend olmaya başlamıştır. İç ve dış dekorasyon çalışmalarında bir çok farklı cephe ve zemin kaplama işleri ile uğraşan ustalar ve yeni dekorasyon fikirleri arayan son kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir

Perşembe, 22 Kasım 2018 00:00

KAYRAK TAŞI KULLANIM ALANLARI

KAYRAK TAŞI KULLANIM ALANLARI

Doğal yarılmış ve yüzeyi pürüzlü doğal taşlar grubuna giren “kayrak”, kayağan taşı, sleyt yada arduvaz olarak da bilinir. Kayrak taşı, jeolojik olarak çamur taşı, silt taşı ve volkan küllerinin bileşimlerine sahiptir. Kayrak taşının doğal olarak ayrılan tabaka yüzeyleri pürüzlü bir yapıdadır.

Kayrak taşları, değişik mineral bileşimleri nedeniyle çeşitli renk ve desenlerde bulunurlar. En çok kayrak veya arduvaz olarak da bilinen bu yapı taşlarına yüzeyindeki siyah renkli dentritik yapı, fosil görüntüsü verir. Kayrak taşı; binalarda estetik görünüşlü dekorasyon malzemesi, tarihi nitelikteki binalarda kiremit yerine çatı kaplaması olarak da kullanılırlar.

Kayrak taşı, atmosfer etkilerine ve aşınmaya karşı dayanıklı olup gözenekli değildir. Büzülme ya da eğilme yapmaz. Bu nedenle günümüzdeki yapılarda; en çok da dış mekanlarda, estetik bir kaplama malzemesi olarak, pencere kenarlarında, eşiklerinde ve taban döşemelerinde kayrak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra arduvazın bol olarak bulunduğu yörelerde bina yapı taşı olarak da rastgele boyutlu ve tuğla boyutunda kesilmiş olarak kullanıldığı görülmektedir.

GEÇMİŞTEN BU GÜNE KAYRAK TAŞI

Doğanın milyonlarca yıllık emeği sonucunda çıkan kayrak, dekoratif özellikleri sağlamlığı ve uzun yıllar dayanımı sebebiyle eskiden beri yapılarda kullanılmaktadır. Kayrak özellikle tarihi binalarda bu amaçla yoğun olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise yine bu özelliklerinden dolayı, doğal taş üretimi ve ticareti gün geçtikçe büyümekte ve giderek artan bir ilgiyle karşılaşmaktadır. Doğal taşların en sık tercih edilenlerinden biri olan kayrak; taş ocaklarından özel uygulamalarla çıkarılan ve işlenen bir doğal yapı taşıdır. Kayrak çağdaş yapı malzemeleri ile

Polat Pazarlama

ARDESIA SLATE bir Polmir Madencilik markasıdır

Çarşamba, 22 Mart 2017 12:40

Kayrak Taşı

KAYRAK TAŞI NEDİR ?

Doğanın milyonlarca yıllık emeği sonucunda çıkan kayrak taşı, dekoratif özellikleri, sağlamlığı ve uzun yıllar dayanımı sebebiyle eskiden beri duvar kaplama, taş döşeme ve çatı kapatma gibi çok geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Kayrak taşı özellikle tarihi binalarda eskiden beri yoğun olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise dekorasyon, duvar kaplama, iç ve dış cephe kaplama, bahçe zemin taş kaplama, bahçe  merdivenleri gibi yerlerde şık ve doğal görünümünden dolayı sıkça kullanılmaktadır. Son yıllarda doğal taş üretimi ve ticareti gün geçtikçe büyümekte ve giderek artan bir ilgiyle karşılaşmaktadır.

Doğal taşların en sık tercih edilenlerinden biri olan kayrak taşı; Kütahya'da bulunan kayrak taş ocaklarından özel uygulamalarla çıkarılmakta ve fabrikada işlenerek fileli ve filesiz olarak değişik ebatlarda üretimi yapılmaktadır.

Kayrak taşı çağdaş yapı malzemeleri ile kombine olarak kullanıldığında elde edilen başarılı sonuçları sebebiyle günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polat Pazarlama - Polmir Madencilik


KAYRAK TAŞITRAVERTEN TAŞIDOĞAL TAŞ

BURSA MOZAİK DÜNYASI - Polat Pazarlama

Beşevler Küçük Sanayi Sitesi | Mobilyacılar Çarşısı | 63. blok No:16 Nilüfer/Bursa
Tel. 0224 441 85 71 - 72   Fax. 0224 441 85 41   Gsm. 0533 526 14 99
E-mail:  polatpazarlama@gmail.com