Pazar, 26 Mart 2017 10:14

Patlatma Taş Nedir?

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Patlatma taş, patlatılmak istenen taşın (mermer, traverten, kayrak vb.) değişik ebatlarda eşit parçalara kesilerek parçaların ortadan patlatılması suretiyle iki parçaya ayrılır. Ortadan ayrılan parça, patlama neticesinde pürüzlü bir yüzeye sahip olup dekoratif bir görünüme sahiptir. Böylece bir yüzeyi düzgün diğer yüzeyi patlatılmış iki dekoratif taş oluşmuş olur.Kırılmanın düzgünlüğüne göre bu iki parçadan her ikisi veya bir tanesi kullanılacak şekilde olabilir.

Bu patlatılmış ürünler bu haliyle palet üstü dekoratif taş olarak satılabileceği gibi dizgi yapılarak montaja hazır halde satılabilir. Bu dizgi ile filelere dizmesi yapılan taşlar aynı veya renk ve ebatta olabilirler. Böylece arzu edilen dekorasyon görseline ulaşılmış olur. Evlerde TV ünitesi arkası dekorasyonu, duvar kaplama, mutfak tezgahı kaplama, banyo veya lavabo gibi ıslak alan yapılarında, bahçe duvarlarında, kamelya veya ocaklık gibi dış mekan kaplamalarında kullanılabilirler.

Bu dizgi şeklinde fileye dizilmiş bu patlatma mermer yapılar, bir birine geçerek birleşebilir haldedir. Bunlar üst üste paketlere dizilmiş olarak gelir. Genelde bir paket 0,55 m² civarındadır. Bunlar paket veya metrekare fiyatı üzerinden satışa sunulur. Aldığınız bu ürünleri uyguladığınız sıva alçı üzerine sırasıyla dizerek duvar kaplama işini kendiniz veya bir kaplama ustası ile yapabilirsiniz.

Günümüzde patlatma taşlar dekorasyon amaçlı bir çok farklı kullanım alanı ile trend olmaya başlamıştır. İç ve dış dekorasyon çalışmalarında bir çok farklı cephe ve zemin kaplama işleri ile uğraşan ustalar ve yeni dekorasyon fikirleri arayan son kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir

Okunma 40443 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 26 Kasım 2018 16:25

BURSA MOZAİK DÜNYASI - Polat Pazarlama

Beşevler Küçük Sanayi Sitesi | Mobilyacılar Çarşısı | 63. blok No:16 Nilüfer/Bursa
Tel. 0224 441 85 71 - 72   Fax. 0224 441 85 41   Gsm. 0533 526 14 99
E-mail:  polatpazarlama@gmail.com